Hiiumaa Muuseumi infokiri

 
 
 
 

INFOKIRI

DETSEMBER 2021

Toredad jõulukingid leiad muuseumi e-poest ning Pika Maja ja Kassari muuseumimaja meenepoodidest. Valikus käsitööd ja meeneid Hiiumaa meistritelt ning suurepärane raamatuvalik. Klõpsa pildile ja külasta Hiiumaa Muuseumi e-poodi!

 
 

Kingi oma lähedastele elamusi

Hiiumaa Muuseum osaleb kampaanias "Kingi aega", kutsudes üles kinkima lähedastele elamusi. Hiiumaa Muuseumi kinkekaardid on leitavad kampaania kodulehelt.
Kinkekaarte on võimalik osta kampaania toimumise ajal ja nende kehtivus on alates ostu kuupäevast üks aasta. 

Kampaania kestab kuni 06.01.2022

 
 
 
 
 
 

PIKK MAJA KÄRDLAS

Avatud E–L 10–17.00

23. ja 31. detsembril avatud kuni 14.00 ning

24.–26. detsembril ja 1. jaanuaril suletud 

 
 
 

UUS NÄITUS "KIRJU ÜHEST SAJANDIST"

Näitusel tutvustatakse kirjade kirjutamist ja saatmist, kirjapabereid ja ümbrikuid erinevatest kümnenditest. Leidub näiteid kuulsatelt inimestelt, aga ka tavaliste inimeste sõnumeid, olgu Siberist või reisilt maailma eri paikadesse. Eesti Rahvusarhiivi näituse stendid on koostanud arhivaar Astri Schönfelder.

Arhiivinäitusele lisaks on välja pandud huvitavaid näiteid Hiiumaa Muuseumi kogus olevatest kirjadest. 

 

Kunstnikud, Kärdla kooli kasvandikud.

AVATUD KUNI 31.12.2021!

Näitusel on oma loominguga esindatud need kunagised Kärdla kooli õpilased, kelle tööd on jõudnud Hiiumaa Muuseumi kollektsiooni. Osa autoritest on klassikalise kunstiharidusega, teised teada-tuntud harrastuskunstnikud. Enne Teist maailmasõda Kärdlas kooli läinutest on eksponeeritud A. Miikmaa, A. Pomerantsi P. Kammi, Ü. Soosteri, P.-T. Tüüri ja E. Lukase tööd. Hilisema aja loomingust leiame saalist T. Valdma, Õ. Õunapi, T. Varese, V. Alberi, A. Lehe, M. Aida, K. Saarna jt kunstiteoseid. Näitus on pühendatud Kärdla Kooli aastapäevale.

 
 

Tõusud ja mõõnad – Hiiumaa tööstusliku kalapüügi lugu 1945–1991

Näitus räägib loo tööstusliku kalapüügi tekkest ja arengust Hiiumaal ning selle mõjust saare sotsiaalsetele ja kultuurilistele oludele, mis ei jätnud puutumata ühtki toonast hiidlast. Näitusel saab näha erinevaid laevamudeleid, ookeanipüügilaeva juhtimiseks kasutatud rooli, 1980. aastatel tehtud Hiiu Kalurit tutvustavaid reklaamfilme ja tutvuda paljude merelugudega. Näitus on üleval vaatamiseks veel detsmbrikuu lõpuni!

 
 
 
 

PIKAS MAJAS JAGUB TEGEVUST KA PERE PISEMATELE!

Pika Maja mängutuba toob rõõmu pere pisematele.

Jõuluajale omaselt on end mängutuppa sisse seadnud päkapikumaa. Mis seal täpsemalt tehakse, seda peab tulema ise uudistama.
Avastamiseks on jätkuval väike purjekas oma uhke purjega, muidugi saab ka niisama mõnusalt mängida ja joonistada. 
 

Muuseumist
 
 
 
 
 

KASSARI MUUSEUMIMAJA

Avatud T–L 10–17.00

23. ja 31. detsembril avatud kuni 14.00 ning

24.–26. detsembril ja 1. jaanuaril suletud 

 
 
 

Püsinäitus "Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa."

Näitus heidab pilgu hiidlaste elu argipäeva nähtustele ja sündmustele ning olulistele pöördepunktidele saare ajaloos. Tuhanded aastad inimese elust on siin esitatud läbi nelja ürgelemendi. Näitus on esemerohke ning lisaks teada-tuntud tarbeesemetele on seal ka mõned päris kaasaegsed kohapeal valmistatud asjad.

Väljapanekut rikastab „4 elemendi õmbluskoda“, kus saab ise proovida ürgelementide (tuli, vesi, õhk, maa) toimimist.
Nii saavad külastajad ennast „siduda, lõimida, õmmelda kokku“ Hiiumaa kui saarega ja meie püsinäitusega.

 
 

Kappide avahoidla

Varahoidlaks muudetud ühes näituseruumis saab iga huviline tutvuda Hiiumaa Muuseumi kogus olevate esemetega. Selles ruumis on peamiselt kapid, aga ka üks väga vana riidekirst ning uhke peegel

 
 
Muuseumist
 
 
 

RUDOLF TOBIASE MAJAMUUSEUM JA MIHKLI TALUMUUSEUM

Avatud ettetellimisel – info@hiiumaamuuseum.ee; +372 5884 0140

 
 
 

Rudolf Tobiase majamuuseum

Rudolf Tobiase majamuuseumis saab tutvuda helilooja elu ja loominguga, köstrite tööde ja tegemistega, erinevate muusikainstrumentidega ning nautida Tobiase heliloomingut. 

 


Mihkli talumuuseum

Mihkli talumuuseum on Hiiumaa Muuseumi vabaõhukeskus, kus saab uurida peamiselt 19. sajandist pärit hoonetes kohalikku taluelu, ehitustavasid ja majapidamises kasutatud esemeid.

 
 
 
 
 

JÕULUHÕNG LOO KOJU POMERANTSIKÜPSISTEGA

 
 

Ahjupruunid koogikesed krõmpsuvad suus kui noodid  noorte seppade laulus! Nelk ja koriander sulavad kokku kui fa-diees ja si-bemoll. Kõrvus hakkab helisema Rudolf Tobiase imeilus “ Ööpala” Keelpillikvartetist nr 2 c-moll (1902). Taigen soeta Hiiumaa Coop kauplustest.

 
 
 

ILUSAT JA RAHULIKKU JÕULUAEGA!

 
 
 

HIIUMAA MUUSEUM JÄRGIB KÕIKI EESTI VABARIIGI VALITSUSE POOLT KEHTESTATUD PIIRANGUID! MUUSEUMI KÜLASTA TERVENA, OLE VALMIS NÄITAMA COVID TÕENDIT JA ISIKUT TÕENDAVAT DOKUMENTI. MUUSEUMI RUUMIDES ON KOHUSTUS KANDA NÄOMASKI.

KOHTUMISENI MUUSEUMIS!

 
 

SA Hiiumaa Muuseumid · Vabrikuväljak 8 · Kärdla 92411 · Hiiumaa · Estonia

Tel: (+372) 463 2091

info@hiiumaamuuseum.ee

www.muuseum.hiiumaa.ee